11.12.2021 в 06:17
Гранат кімнатний, Лохвица
Полтавская обл. / Лохвица
Ціна 5 шт. насінин — 25 грн.
Ціна однієї рослини 70 грн.
Гранат- плодова рослина з тисячолітньою історією. Великі плоди граната, покриті міцною шкіркою і начинені незграбними насінням в соковитою оболонці, завжди були улюбленими ласощами, з соковитих зерен вичавлювали сік або додавали їх в блюда. Наші пращури вважали гранат «деревом життя», а сам плід був символом плодючості. У країнах Азії з різних частин гранатового дерева — кори, коренів, квітів, плодів, отримували якісні барвники, які використовувалися для фарбування тканин.
У кімнатних умовах як декоративну рослину вирощують тільки карликові форми граната (P. granatum nana), які не виростають більше метра у висоту. Ця рослина у вигляді мініатюрного деревця радує власника красивим цвітінням все літо, а після яскравими плодами. За кімнатною гранатом від розпускання бутонів до дозрівання плодів дуже цікаво спостерігати, а плоди рослини хоч і мініатюрні, але цілком їстівні.
Гранат як кімнатна рослина невимоглива, проте при правильному догляді і підході рослина буде добре розвиватися, рясно цвісти і плодоносити.
Освітлення. Гранат світлолюбна рослина, вимагає яскравого сонячного освітлення. Під прямими променями сонця листочки рослини здобувають червонуватий відтінок і плоди мають більш інтенсивний колір. Тому розміщувати кімнатний гранат краще на самих сонячних південних або південно-східних вікнах. При достатку світла гранат рясніше і довше цвіте, хоча він може рости і на північних вікнах, але при недоліку сонячних променів цвісти не буде. Влітку гранат корисно виносити на відкрите повітря і можна навіть прикопувати в саду.
Полив. Гранат досить посухостійка рослина, навесні і влітку поливати його потрібно рясно, але після висихання верхнього шару землі в горщику. Взимку з пониженням температури полив скорочують до помірного. Воду для поливу завжди попередньо відстоюйте в кімнаті не менше доби. Влітку в спеку рослина добре реагує на обприскування листя.
Підживлення. У період активного росту, навесні і влітку додайте у воду для поливу граната раз в 10-12 днів рідке комплексне добриво.
Період спокою. Гранат — листопадне рослина, тому восени більшість його листя опадає. Це нормальне явище, навесні рослина пробудиться, знову на гілочках зазеленіють листочки і незабаром з'являться перші бутони.