Ингибитор N-STAB,р.к. NBPT 267г/л (n-бутилтиофосфортриамид)
Інгібітор N-STAB,р.к.
РК, NBPT 267г/л (n-бутилтіофосфортриамід)
Втрати азоту відтепер під контролем
Інгібітор уреази, що застосовується з КАС чи карбамідом для зменшення втрат азоту при переході з амідної форми в амонійну та пролонгує дію добрив до 14 днів
Головні переваги
— Подовжує період доступності азоту для культури: уповільнує перехід азоту з амідної форми в амонійну до 14 днів
— Дозволяє позбутись третього внесення азот. Два внесення азоту з N-STAB забезпечують ефективність на рівні трьох внесень без N-STAB
— Забезпечує поступове і стабільне азотне живлення.
— Відтерміновує вивільнення азоту у більш пізні фази культури
— Зменшує втрати азоту з КАС та карбаміду без N-STAB втрати азоту з карбаміду при виділенні аміаку сягають 15-60%
— Не шкідливий для мікрофлори ґрунту
Втрати азоту при використанні КАС — рідке азотне добриво, яке містить три різні форми азоту, що переходять одна в іншу: нітратна (NО3) — 25% амонійна (NH4) — 25% амідна (NH2) — 50 % Для стартового живлення вистачає нітратного азоту і на найближчий час — амонійного, який перейде в нітратний з невеликими втратами. Амідна форма азоту складає 50% КАСу, і саме вона має найбільші втрати при переході в амонійну. Саме на неї і впливає N-STAB.
Карбамід — одне з основних та найбільш використовуваних азотовмісних добрив. Втрати азоту в карбаміді досягають 15-60%, та відбуваються під час розпаду сечовини в ґрунті з утворенням аміаку у вигляді газу NH3 і амонію. На це впливають різні погодні умови, волога ґрунту, промивання і т.д. Вивільнення азоту може проходити повільно і саме в той час, коли він необхідний культурі або швидко тоді коли рослині він не потрібен. Інгібітор уреази N-STAB уповільнює процес вивільнення азоту та пролонгує період засвоєння азоту рослиною.
Фактори, які підвищують втрату газоподібного азоту:
— кислі ґрунти;
— ґрунтова посуха;
— вітряна погода із інтенсивним сонячним випромінюванням.
Розрахунок економії за рахунок збереженого азоту:
Витрати на N-STAB
● Норма КАС 32 — 200 кг/га,
● Норма N-Stab 1,4 л/1000
● Не потребує додаткових витрат на внесення
Втрати азоту без N-STAB
● В 200 кг КАС 32 міститься 32 кг в амідній формі
● Втрати азоту з випаровуванням аміаку 40% це 12,8 кг на га
Споживання азоту рослиною та механізм роботи N-Stab:
Нітратна форма (NО3) доступна рослині одразу. Амонійна форма (NH4) частково доступна рослині, а частково під дією бактерій роду Nitrosomonas у ґрунті переходить у нітратну форму (NО3). Трансформація амідної (NH2) форми в амонійну відбувається під дією ферменту уреаза, який міститься в ґрунті. Реакція гідролізу призводить до значного підвищення рН в зоні внесення КАСу/карбаміду із виділенням і втратою газоподібного аміаку (NH3). Залежно від температури середовища пертворення форм азоту відбувається за різний проміжок часу.
N-STAB блокує активність ензиму уреаза в ґрунті, збільшуючи час переходу від амідної (NH2) до амонійної (NH4) форми азоту на 10-14 днів із одночасним зменшенням втрат аміаку.
Дія N-STAB:
1. Блокує активність ферменту уреаза в ґрунті — зменшення втрат газоподібного азоту;
2. Збільшує термін переходу азоту від амідної форми до амонійної на 12-14 днів — пролонгує дію азотних добрив;
3. Забезпечує поступове і стабільне азотне живлення культури.
Дозволяє уникнути третього внесення азоту
Графік споживання азоту озимими зерновими має два піки: у фазі виходу в трубку та у фазі колосіння. Саме тому підручники з агрохімії радять три внесення азоту для того, щоб забезпечити наявність азоту у критичні для формування врожаю фази.
N-STAB відтерміновує вивільнення азоту у більш пізні фази культури, забезпечує поступове і стабільне азотне живлення, зменшує втрати азоту і підвищує кількість азоту, що поглинається рослиною. Завдяки цьому два внесення азоту з N-STAB забезпечують ефективність на рівні трьох внесень без N-STAB.
1. Економія. Очевидно, що скорочення кількості внесень дозволяє зекономити. Важливо, що з N-STAB економія відбувається без втрати ефективності.
2. Гарантований азот в стадії колосіння. Не завжди є можливість провести третє внесення КАС. У фазі колосіння переважно сухо, жарко і внесення по колосу часто технологічно неможливе. Застосування N-STAB дозволяє вирішити цю технологічну проблему і гарантовано забезпечити озимі зернові азотом у критичній фазі.
Регламент застосування
Вид добрива\ Цільовий об’єкт\ Норми витрати л.\тн
КАС (28) \ Для кращого засвоєння рослиною азоту в легкодоступній формі, пролонгація дії добрив до 14 днів, зменшення втрат азоту \ 1,2 -1,4 л на 1000 л КАС(28-32)
Карбамід \ Для кращого засвоєння рослиною азоту в легкодоступній формі, пролонгація дії добрив до 14 днів, зменшення втрат азоту \ 2,5-3
Інтернет-магазин знаходиться в стадії наповнення, асортимент продукції постійно оновлюється і розширюється. Компанія працює і активно розвивається. Маємо сертифіковані склади по всій Україні.
Якщо Ви не знайшли потрібний товар, або Вас цікавить консультація агронома — бо кожна дрібниця важлива, звертайтесь за номерами:
Моб: +38 (095) 136-44-17 (Viber, Telegram, WhaatsApp)
Моб: +38 (096) 248-99-89 E-mail:
[email protected]